تبلیغات
[ با چتر بسته وارد شوید]
 مخصوص وبلاگ نویسها ... >>جمعه ها تعطیل نیست , >>از نگاه من ,
 وبلاگ نویسی ...

وب نویسی از پدیده های نسبتا نوظهور و البته مثبتیه که توی کشور ما طرفدار زیادی پیدا کرده، دونستن اینکه یه وبلاگ یا وبسایت با ارزش توی دنیای مجازی تا چه حد زیادی میتونه  روی ذهن و زندگی واقعی خواننده هاش تاثیر بذاره اهمیت موضوع رو چند برابر میکنه. در کل نویسندگی رو باید عملی مقدس و مهم دونست و وب نویسی هم از این قاعده استثناء نیست...یه وب نویس که در زمینه ی  شعر قلم میزنه باید سعی کنه روح مخاطب رو جلا بده درحالیکه وب نویس طنز باید روحیه ی مردم رو بهتر کنه،کسی که وبلاگ پزشکی داره باید هدفش سلامت مخاطبش باشه و کسی که سیاسی مینویسه باید هدفش رو آگاهی به جامعه تنظیم کنه مسلما وبلاگی موفق خواهد بود که نویسنده ی اون بتونه با با فشردن دکمه های کیبوردش با علاقه و آگاهی و حوصله، قدرتمندانه و مصمم به سمت هدفش حرکت کنه...

وبلاگها موضوعات مختلف رو دنبال میکنن اما نکته ای که به نظرم اومد این بود که وب هایی که قالب طنز  دارند معمولا نسبت به بقیه موضوعات طرفدار بیشتری دارند،به نظر میرسه که جامعه ی مجازی احتیاج زیادی به تفریح و خنده پیدا کرده ،برای  نمونه دو وبسایت در قالب طنز رو که طرفدارای به نسبت بیشتری دارن و برای خود من خیلی جالب بودن رو معرفی میکنم تا شماهم اگه دوست داشتین سری بزنید،شاید شما هم خوشتون بیاد:

     یادداشتهای یه دختر ترشیده  :                         www.anidalton.blogfa.com

      حسابداروو                  :                                   www.marjanoo.ir


استفاده از عکسای خفن برای فروش جوراب و کفن !!!...

توی این مدت کوتاه که وبلاگ نویسی رو دنبال میکنم 2 نکته برام هم عجیب بود و هم جالب؛اول اینکه بیشتر وقتهایی که فهرست وبلاگهای به روز شده در صفحه اصلی میهن بلاگ رو مرور میکنم چند وبلاگ دائما به چشم میان که عکس تبلیغی و عنوانشون از بقیه جداست چرا که عنوان وبلاگ های مورد نظر جملات عجیبی مثل "عکسهای داغ  داغ و خفن و یه وقت نسوزی خیلی داغه و عکسهای .... (دیگه قابل گفتن نیست!)" و در کنار اون یه عکس از خانومی  برهنه گذاشته شده! همیشه برام سوال بود که چطوری این وبلاگها زیر این همه ذره بین مسدود نمیشن! اما جالبتر اینکه وقتی یکی از اونا رو باز میکنی متوجه میشی که اینها صرفا در زمینه تبلیغات و فروش یک یا چند کالا فعالیت میکنن و خوشبختانه یا بدبختانه خبری از عکسهای وعده داده شده نیست!!! اما تلخی این قضیه اینجاست که این افراد برای بالا بردن مخاطب وبلاگشون ضمن سواستفاده از عکسهای اون مدلی و به اصطلاح عموم ناجور ،خواسته یا ناخواسته رسما شعور خود و مخاطبینشون رو زیر سوال میبرند.حالا برای اینکه نگین به آزادی حقوق افراد توهین کردم و برای اینکه شعار نداده باشم به اون دوستان وبلاگ به دست پیشنهاد میکنم که اگه وبلاگشون رو با اون عکسها و عبارات تبلیغ میکنن پس دست بکار شن و از همون عکسها تو وبلاگهای کذاییشون بذارن تا طرفدارای اون نوع عکسا استفاده کنن اما اگه  قراره وبلاگ محترمشون فروشگاه باشه مثلا  از عکس جوراب  برای تبلیغ فروش جوراباشون استفاده کنن نه عکس ...!


کبوتر با سمندر ، باز با غاز!!!..

نمیدونم چه حکمتیه که  وقتی توی نظرات بیشتر وبلاگها نگاه میکنی تعداد نظراتی که از جنس مخالف نویسنده ی اون پست دیده میشه معمولا از نظرات همجنسهای اون بیشتره! یا به عبارتی دیگه تعداد نظرات همجنسهای نویسنده ی اون پست به نسبت کمتره!  باور کنین منظورم به شخص خاص یا وبلاگ خاصی نیست ولی تو اکثر بلاگها این موضوع صدق میکنه و نمونش وبلاگ خودم؛یه بار که به نظرات ارائه شده دقت کردم متوجه شدم توی هر پست آقایون کمتر از خانومها با نظراتشون من رو همراهی کردن! اول فکر کردم شاید این مربوط به بی خیالتر بودن ما آقایون نسبت به خانوما تو این موارده اما وقتی نظرات چندتا وبلاگ دیگه که نویسندشون خانوم بود رو بررسی کردم متوجه شدم که تصادفا بیشتر کامنتهای ارائه شده رو آقایون نوشتن. اتفاقا در مورد تبادل لینک هم تا حدودی این قضیه صادقه و باز برای اینکه به کسی برنخوره مثلا وبلاگ خود من با یه شمارش ساده معلوم شد که از 25 وبلاگی که دوطرفه باهاشون تبادل لینک داشتم 11 وبلاگ متعلق به بانوان و 9مورد متعلق به آقایان و 5 مورد هم مشترکا توسط هردو جنس و به صورت گروهی اداره شده (عجب آمارگیری بودم و رو نکرده بودم من!!!) و با یه حساب سرانگشتی و احتمالی ساده میشه فهمید که درصد بیشتر بازدیدکننه های وبلاگها معمولا از جنس مخالف هستند!
و این شد که به ادیبان توصیه میکنم که به تعبیر حقیر زین پس چنین این ضرب المثل فرمایند که : "کبوتر با سمندر،باز با غاز / کند این جنس با آن جنس پرواز"!


نوشته شده توسط علی حسینی طلب در جمعه 15 بهمن 1389 و ساعت 09:00 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ به بهانه ی بیست و چهارمین سالروز آغازم
+ روز مرد مبارک
+ سکوت
+ م مثل مادر
+ ناصر حجازی , همیشه زنده است
+ یک رباعی از خیام
+ روز فردوسی
+ خاکستری
+ تشابه عجیب تاریخی
+ persian gulf
+ زیبا هوای حوصله ابری است
+ شعری از سعدی
+ ???fair play
+ شکر ایزد فناوری داریم
+ یادداشتی از نلسون ماندلا

صفحات :