تبلیغات
[ با چتر بسته وارد شوید]
 با 1000 تومان چیكار میشه كرد؟ ... >>هنوز هم یک انسانم ,
با 1000 تومان چی کار میشه کرد؟؟؟
ما آدمها دوست داریم به دیگران کمک کنیم اما در بعضی موارد بی اعتمادی مانع کمک کردنمون به نیازمندها میشه  بنابراین حق ماست که با آگاهی کامل  جواب چند سوالو بدونیم:  به کی کمک میکنیم؟ آیا اون فرد واقعا محتاج کمک ماست و استحقاقشو داره؟   از چه راهی کمک میکنیم ؛ یه راه درست با یه واسطه ی مطمئن و شناخته شده؟ اصلا چرا و به چه نیتی کمک میکنیم ؟...       وقتی جواب این سوالاتو پیدا کردیم میتونیم از احساس شیرین کمک به همنوع که جزئی از الفبای زیبای مشق انسانیته، لذت ببریم.
همیشه به دنبال راهی بودم که بتونم با کمک به دیگران به اوج احساس انسانیت برسم البته روشهایی رو هم در مسیرم پیش رو داشتم اما متاسفانه زیاد قابل اطمینان نبودند تا اینکه مدتی قبل توسط یه دوست(که ازش ممنونم) با موسسه ای غیر دولتی تحت عنوان "محک" آشنا شدم  و با تحقیق بیشتر در مورد صحت ساز و کار این مجموعه به اطمینان کامل رسیدم . مجموعه ای که برای کمک به فرشته های کوچولوی بیگناهی که ناخواسته اسیر سرطان شدند  تاسیس شده و خود این موضوع، زیبایی کار رو دوچندان میکنه.

>>> درباره ی محک:

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) از سال 1370 به همت فردی که فرزندش قربانی بیماری سرطان بود تاسیس شد و تابه حال حدود 12000 کودک سرطانی رو از تمام ایران تحت درمان قرار داده. این موسسه به صورت کاملا        غیر دولتی  با مجوز رسمی هیئت وزیران ، توسط مردم  نیکوکار حمایت میشه. در سال 1386  اولین بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودک در خاورمیانه به واسطه ی کمکهای مالی نیکوکاران تحت عنوان بیمارستان محک در تهران افتتاح شد.    علاوه بر تهران این موسسه دفاتری رو در شیراز (از سال 1386)،کرج و... تاسیس کرده که نمایندگی محک رو در گرفتن کمکهای مردم این شهرها به عهده دارند. با توجه به بالا بودن هزینه ی درمان و داروهای مورد نیاز و پایین بودن درآمد اکثر   خانواده های کودکان بیمار، حمایت های محک از بیماران به صورت مادی و معنوی حتی تا بعد از درمان ادامه داشته تا اونجا که فرد رو آماده ی بازگشت  همه جانبه به زندگی معمول میکنه. این موسسه همواره توسط هنرمندان و فوتبالیستهای بعضا سرشناس (فاطمه معتمدآریا-کریم باقری و...) مورد حمایت قرار گرفته.
اخیرا طرحی با عنوان "با 1000 تومان چی کار میشه کرد؟" به ابتکار این موسسه پیشنهاد شده که به دنبال اون همه ی افرادی که مایلند در یک حرکت انسان دوستانه  شریک باشند با پر کردن یک فرم و پرداخت ماهیانه ی حداقل 1000 تومان به مدت 1 سال  در نجات جان کودکان سرطانی سهیم خواهند بود.
اگر شما هم مایل به کمک هستید میتونید فرم رو از خود من یا دفتر محک تهیه کنید (اطلاعات بیشتر در سایت رسمی محک:
WWW.MAHAK-CHARITY.org


دفتر محک در شیراز: خیابان زند ، روبروی هتل پارس، ساختمان نگین ، طبقه ی پنجم ،واحد 18 / تلفن :2344200  نوشته شده توسط علی حسینی طلب در سه شنبه 30 آذر 1389 و ساعت 06:37 ب.ظ
ویرایش شده در جمعه 1 بهمن 1389 ساعت 10:32 ب.ظ
 نوشته های پیشین
+ به بهانه ی بیست و چهارمین سالروز آغازم
+ روز مرد مبارک
+ سکوت
+ م مثل مادر
+ ناصر حجازی , همیشه زنده است
+ یک رباعی از خیام
+ روز فردوسی
+ خاکستری
+ تشابه عجیب تاریخی
+ persian gulf
+ زیبا هوای حوصله ابری است
+ شعری از سعدی
+ ???fair play
+ شکر ایزد فناوری داریم
+ یادداشتی از نلسون ماندلا

صفحات :